Kursy Rya- zajęcia dla prawdziwych walczaków i osób, które nie boją się przełamywać własnych słabości

Pływać po większych akwenach wodnych można nie tylko zawodowo, ale i rekreacyjnie. Niemniej nie zaszkodzi posiadać certyfikatu rya. W końcu im pewniej umie się nawigować statkiem, tym podróż ze znajomymi jest przyjemniejsza.

Co dają certyfikaty rya?

Gdy się je ma, można samodzielnie wynająć statek i nie trzeba płacić fachowcowi za jego cenny czas. Po drugie certyfikaty Rya są doskonałym pretekstem do tego, by samowolnie przedłużyć sobie czas żeglugi. Bez nich takie działanie byłoby całkowicie bezsensowne. Poza tym i tak nie otrzymałoby się pozwolenia na samowolne opuszczenie portu.

Czy kursy rya są trudne?

Tak, bo już samo wypłynięcie na morze pod czujnym okiem instruktora robi wrażenie. Poza tym nie każdy jest przyzwyczajony do ciężkiej pracy fizycznej. A trzeba przyznać, iż ciężkiej pracy na statku nigdy nie brakuje. Poza tym pływanie na statku wymaga sporego rozeznania w nawigacji i orientacji przestrzennej. Bez tego można łatwo wyprowadzić statek na mieliznę. A wtedy nici z fantastycznej przygody.

Korzyści z odbycia kursów rya?

Po pierwsze ma się w ręku konkretny fach i uprawnienia. Można się nimi podeprzeć na przykład wtedy, gdy człowiek chce się przebranżowić. Poza tym kursy rya mają też przełożenie na życie na lądzie. W ich wyniku każdy uczy się odporności na stres. Dzięki temu strach działa na niego motywująco, a nie paraliżująco.

Ponadto kursy rya to świetny trening charakteru. Za ich sprawą każdy przekonuje się, iż jest w stanie znieść o wiele więcej- niż mu się wcześniej wydawało.