Zimowe szaleństwo

Zima to nie tylko idealny czas, by siedzieć w ciepłym mieszkaniu i popijać kawę. To również świetny moment, by rozpocząć nową przygodę. Narty są świetnym sposobem na spędzenie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Jak przygotować się do pierwszego wyjścia na stok?

Ciepłe ubranie


Wybierając się na narty nie można skoncentrować się wyłącznie na ich wyborze. Bardzo ważne jest zaopatrzenie się w ciepłą odzież, która zapewni komfort na stoku przez długie godziny.

Kurtka narciarska oraz spodnie muszą być wykonane z dobrego materiału, który będzie chronił nie tylko przed mrozem, ale również przed wiatrem i opadami śniegu. Kurtka musi mieć wiele kieszeni, by schować wszystko, co jest niezbędne na stoku.

Pierwsze narty


Pierwsze narty head nie powinny być zbyt długie. Zalecane są narty, która mają 10 – 20 cm mniej niż my. Dzięki temu skręcanie będzie łatwiejsze, a nauka stanie się przyjemniejsza. Dłuższe narty head są bardziej stabilne przy osiąganiu większych prędkości. To początkującym narciarzom jednak nie grozi.

Warto również wybrać nart head, które są szersze, dzięki temu będą bardziej stabilne, co dla osób początkujących może mieć duże znaczenie.

Kolejnym elementem mającym wpływ na komfort jazdy dla początkujących narciarzy jest twardość nart. Narty head miękkie ułatwią skręty.

Pierwsze dni na stoku to moment, w którym przekonamy się, czy zimowe sporty są idealne dla nas. Bardzo duży wpływ na komfort ma idealny wybór stroju narciarskiego, który ma być nie tyle modny, co funkcjonalny. Odpowiednie dobranie nart, które ułatwią opanowanie umiejętności jazdy również są niezmiernie ważne.

Narty head można zakupić na https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Narty_Narty-Head-149.html