Jaki deck do hulajnogi wybrać?

Podczas wymiany decku lub po prostu jego zakupu, warto w pierwszej kolejności określić, jakiego rodzaju przestrzeń będzie główny miejscem szlifowania umiejętności. Dlaczego to tak istotne? Ponieważ widoczne są pewne różnice w rozmiarach blatów do hulajnogi, które dedykowane są jeździe w skateparku, a tym, które przeznaczone są do jazdy na streecie. Z czego wynikają te różnice?

Deck do hulajnogi streetowej a parkowej – różnice

Przede wszystkim przestrzeń, w której uprawia się wyczynową jazdę na hulajnodze, w pewnym sensie determinuje rodzaj blatu. Deck do hulajnogi, na której ktoś planuje jeździć przede wszystkim na skateparku jest z reguły nieco mniej masywny. Oznacza to, że ma mniejsze rozmiary i wagę, niż blaty dedykowane jeździe streetowej. Wynika to z faktu, że przestrzeń parkowa jest „bardziej przyjazna” dla blatów. Dobrej jakości przeszkody dostosowane do swojego zadania wpływają na mniejszą eksploatację sprzętu.

deck do hulajnogi w wzór marmurkowy

W przypadku jazdy na streecie spotyka się niejednokrotnie trudne, betonowe przeszkody, jak również nawierzchnia, jak kostka brukowa utrudnia jazdę. Dlatego sprzęt musi być bardziej dostosowany do zmiennych warunków jazdy.

Jaki blat wybrać na początek?

Rzadko zdarza się, żeby tak naprawdę osoby, które jeżdżą na hulajnodze, decydowały się od razu uderzać na miasto w poszukiwaniu dobrych miejscówek. Wszystko dlatego, że potrzeba im praktyki i nabycia określonych umiejętności. Dlatego deck do hulajnogi z Movino, który dedykowany jest jeździe na skateparku to doskonały wybór na początek. Jego mniejsza waga ułatwia naukę poszczególnych ewolucji. Ponadto skatepark to doskonałe miejsce do tego, by rozpocząć swoją przygodę z tym sportem wyczynowym. Nie tylko można tam poznać osoby, które posiadają już doświadczenie, ale przede wszystkim jeździć w przestrzeni, która została w tym celu stworzona.