Jak wybrać odpowiednie spodnie trekkingowe?

Co to ten cały trekking?

Na pierwszy rzut oka słowo „trekking” może mówić nam niewiele. Słowo pochodzi od wędrówek plemiona Burów po afrykańskich ziemiach nazywanych „trekiem”. Trekking to ogólnie mówiąc forma turystyki przygodowej uprawianej w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych.

Tak więc, jeśli już wiemy czym jest sam trekking, teraz czas doinformować się na temat przygotowań do tej formy aktywności. Jednym z ważniejszych czynników jest odpowiednia odzież zapewniająca nam nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo.

Rodzaje spodni trekkingowych

Częścią garderoby, na którą zwrócę dzisiaj uwagę, są spodnie trekkingowe. Ich wybór nie należy do najłatwiejszych. Na sklepowych półkach znajdziemy bowiem najróżniejsze rodzaje tych oto spodni. Warto zaznaczyć, że każde spodnie trekkingowe polarsport są dopasowane do odpowiedniej pory roku i warunków atmosferycznych.

Przykładowo, podczas letnich, upalnych dni wskazane jest ubranie lekkich i szybkoschnących spodni, część z nich oferuje również filtr przed promieniami ultrafioletowymi.

Innym rodzajem spodni są spodnie softshellowe. Zastosowanie znajdą głównie podczas wiecznych wędrówek, gdzie chłód będzie prawdziwym utrapieniem. Spodnie typu softshell chronią przed mocnymi powiewami wiatru, a jednocześnie pozwalają na sprawną klimatyzację, zapewniając przy tym komfort termiczny.

Czasami zdarzają się i deszczowe, ponure dni, kiedy pogoda absolutnie nie dopisuje. Na takie okazje produkowane są tak zwane spodnie membranowe. Membranowa warstwa stanowi bardzo skuteczną zaporę przed wodą, a zarazem przepuszcza parę wodną, co czyni materiał oddychającym.

Wniosek.

Jak zatem widzisz, wybór nie jest taki oczywisty. Każde spodnie spełniają określone zadania, nie każde sprostają zatem wszystkim naszym oczekiwaniom. Myślę jednak, że moja pomoc znacznie ułatwi podjęcie właściwej decyzji podczas zakupów.