Najważniejsze parametry kamery sportowej

Kamery sportowe stają się coraz częściej kupowanym gadżetem do uprawiania sportu. Co prawda, nie zapewniają zbyt dużego bezpieczeństwa podczas np. zjazdu na snowboardzie, lecz jednak dają możliwość nagrywania całkiem interesujących ujęć podczas dynamicznej jazdy. Pytanie tylko brzmi, jak wybrać taką kamerę, aby działała ona jak najlepiej?

Jak zadbać o jakość nagrań?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas kupowania takiej kamery jest to, aby nagrywała ona ostry i bardzo płyny obraz. O czym trzeba pamiętać, aby tak właśnie było? Wiele osób skupia się w tym punkcie zupełnie niepotrzebnie na rozdzielczości, która nie ma tak dużego znaczenia w tym wypadku. Zupełnie wystarczająca bowiem będzie wartość Full HD. Znacznie ważniejszą kwestią jest natomiast to, jaka będzie liczba klatek na sekundę, która powinna wynosić 60.

Jaka powinna być obudowa kamery sportowej?

Żeby cała kamera sportowa mogła poprawnie działać, musi być zbudowana z dobrej jakości obudowy. Pamiętać bowiem trzeba, że działać na nią będą duże siły, więc obudowa musi być nie tylko mocna i zabezpieczona przed zniszczeniem, lecz również szczelna, aby nie dostała się do wnętrza wilgoć, np. podczas nurkowania z nią.

Co jeszcze jest ważne podczas wyboru kamery?

Oprócz dwóch powyższych cech, niezwykle istotne jest także to, aby zwrócić uwagę podczas kupowania kamery na pojemność jej baterii. Kupując model o zbyt małej pojemności, narażamy się na to, że czas działania tego urządzenia będzie niezwykle krótki, co rzecz jasna nie będzie wygodne, np. podczas długich jazd na rowerze z kamerą.