Czy warto kupić lampkę rowerową USB?

Oświetlenie rowerowe zaliczane jest do zdecydowanie najważniejszej grupy akcesoriów rowerowych. To właśnie odpowiednie lampki powodują, że rowerzysta jest dobrze widoczny na drodze, a więc jest bezpieczny. Ostatnimi czasy na rynku pojawiło się jednak nowe rozwiązanie w tym zakresie, a mianowicie lampka rowerowa USB. Czym jest taki sprzęt, a także czym się on charakteryzuje? Czy warto taką lampkę kupić?

Czym jest lampka rowerowa USB?

Nowoczesne lampki rowerowe są mniej więcej tej samej konstrukcji. W każdej z nich obecne są diody led, które gwarantują niski pobór energii przy zapewnieniu naprawdę silnego światła. Standardowo takie lampki zasilane są z baterii, lecz zdarza się, że można także spotkać się z modelami wyposażonymi w akumulator.

Ostatnimi jednak czasy pojawiła się na rynku nowość, a mianowicie model wyposażony w gniazdo USB. Czym się on charakteryzuje? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że gniazdo to wykorzystywane jest do ładowania lampki. Posiada ona specjalny akumulator, który może być ładowany z różnych źródeł podłączanych przez USB. Można więc naładować taką lampkę przy pomocy ładowarki do telefonu, z komputera, a także z powerbanku czy też nawet z telefonu komórkowego.

Czy warto kupić lampkę rowerową UBS?

Jak więc widać, lampka tego rodzaju ma naprawdę ogromne możliwości. Powstaje więc pytanie, czy warto ją kupić? Jakie są jej najważniejsze cechy użytkowe?

lampka rowerowa USB

Na samym początku wiedzieć trzeba to, że taka lampka jest wyraźnie droższa niż jej konkurencyjne modele, które jednak pozbawione są gniazda USB. Co więcej, taki model jest również nieco większy, przez co może trochę więcej ważyć.

Wady te są jednak niczym w porównaniu z korzyściami, które się osiąga, kupując taki sprzęt. Przede wszystkim akumulator o wiele dłużej utrzymuje energię, więc lampka działa znacznie dłużej na jednym ładowaniu. A nawet, jeśli się już rozładuje, można ją podłączyć do powerbanku czy też do posiadanego w kieszeni telefonu, aby ponownie ją naładować. Lampki rowerowe USB dostępne są np. na stronie erowery.pl.