Rolki dla dorosłych – jak je wybrać i nie żałować?

Zbliżający się sezon letni zachęca do coraz częstszej aktywności na świeżym powietrzu. Jedną z ciekawszych z nich, jest niewątpliwie jazda na rolkach. Jak dobrać rolki dla dorosłych tak, by jazda cieszyła najbardziej?

Łyżworolki dla dorosłych – podstawą jest dopasowanie

Po pierwsze warto pamiętać, że nie istnieją rolki uniwersalne. Jeśli dany znajomy korzysta z konkretnego modelu i opisuje go w samych superlatywach, nie oznacza to, że sprawdzi się tak samo dobrze u nas. Każdy ma nieco inną budowę anatomiczną i często nie wystarczy jedynie szybkie spojrzenie na rozmiar obuwia.

Znaczenie mają tu także takie parametry jak jego szerokość oraz sztywność. Osoby o wyższej wadze powinny wybierać te ze sztywniejszą konstrukcją, ponieważ zapobiegnie to uginaniu się rolki i przyśrodkowemu zginaniu kostek. Zginaniu stopy w kostkach, a co za tym idzie, ich urazom, sprzyja też wybór zbyt szerokich rolek.

Niezależnie od tego czy chodzi o rolki dla dorosłych damskie, czy męskie, mnogość dostępnych na rynku modeli pozwala na wybór idealnej pary, niezależnie od budowy ciała oraz preferencji.

Zasady inne niż w przypadku butów

Bardzo często przy wyborze obuwia mamy różne upodobania. Jednym z nich jest wybór buta o rozmiarze większym, niż potrzebujemy.

O ile w przypadku tradycyjnego obuwia rzeczywiście może nam to zapewnić większy komfort, o tyle w przypadku rolek dla dorosłych, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na to, by idealnie otulały stopę.

Należy jednak mieć na uwadze, że przy tym nie mogą ograniczać naszego komfortu. Dlatego przy zakupach należy wybrać model, który oprócz idealnego dopasowania, nie będzie wymuszał na nas przedwczesnego zakończenia przejażdżki z powodu bólu.