Arcteryx: czym zajmuje się firma inspirowana dinozaurami?

Arcteryx to kanadyjska firma produkująca odzież outdoorową i artykuły sportowe, założona w North Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej w 1989 roku. Nazwa i logo odnoszą się do Archaeopteryx, wczesnego ptaka z okresu jurajskiego.

O działalności firmy Arcteryx

Firma rozpoczęła działalność jako producent sprzętu wspinaczkowego i wyprodukowała innowacyjne produkty, takie jak pierwsza wodoodporna powłoka wspinaczkowa z uszczelnionymi szwami, uprząż Vapor Climbing Harness, w której zastosowano trójwarstwową tkaninę Schoeller z nićmi kevlarowymi na szwach. Następnie powstały kolejne zaawansowane projekty, które wpłynęły na wiele produktów innych producentów.

Działalność koncentruje się na produkcji kurtek, koszul, szortów, spodni, getrów, rękawic i czapek do wspinaczki, jazdy na nartach, snowboardzie i turystyki pieszej. Firma produkuje również plecaki zaprojektowane specjalnie do wspinaczki i użytku wysokogórskiego. W 2008 roku wprowadziła swoją pierwszą linię odzieży i sprzętu do rowerów górskich.

Po długiej zimie spędzonej w zamkniętych pomieszczeniach, nadszedł czas, aby wrócić na zewnątrz

Arcteryx produkuje wysokiej klasy sprzęt outdoorowy, w tym jedne z najlepszych kurtek wodoodpornych w branży. Projekty tej firmy zdobyły liczne nagrody. Choć może być kuszące, aby myśleć, że Arc’teryx koncentruje się wyłącznie na odzieży wierzchniej, ale ta marka oferuje szeroką gamę produktów dla mężczyzn i kobiet. Są to między innymi:

– Koszule;
– Spodnie śniegowe;
– Kurtki narciarskie;
– Kurtki przeciwdeszczowe;
– Spodnie;
– Czapki;
– Rękawiczki;

Firma produkuje również obuwie, plecaki, izolację i akcesoria. Produkty sprzedawane są przez wyspecjalizowanych sprzedawców detalicznych artykułów outdoorowych i sportowych na całym świecie. Arc’teryx jest uważany za lidera branży w zakresie kontroli jakości, projektowania i rozwoju swoich produktów.

Podsumowanie

Nazwa Arc’teryx pochodzi od Archaeopteryx, wymarłego gatunku ptaka, który reprezentuje ewolucyjne połączenie między dinozaurami a współczesnymi ptakami. Arc’teryx to kanadyjska marka odzieży outdoorowej i sprzętu sportowego – https://www.polarsport.pl/arc_teryx.html, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji wysokiej klasy odzieży wierzchniej i sprzętu.