Sprzęt serwisowy toko: do czego służą te narzędzia?

Sprzęt serwisowy toko jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, jeśli chodzi o konserwację nart. Nie zaleca się smarowania nart, jeżeli nie ma się do tego odpowiednich narzędzi. Może to doprowadzić do uszkodzenia krawędzi i ślizgów nart, których wymiana może być kosztowna.

Podstawowy sprzęt serwisowy toko w ofercie sklepów

Wiele osób ma hobby, jakim jest jazda na nartach. Aby jeździć na nartach, trzeba kupić zestaw sprzętu narciarskiego, który składa się z deski, butów narciarskich i kijów narciarskich. Ponadto konieczne jest również naostrzenie deski narciarskiej.

Sprzęt serwisowy toko https://www.krakowsport.pl/firm-pol-1382451813-Toko.html to narzędzia służące do ostrzenia krawędzi nart lub snowboardu. Narzędzia te służą do smarowania krawędzi nart i snowboardów. Celem tych narzędzi jest zapewnienie, że narty i deski snowboardowe są na najlepszym poziomie do użytkowania i że pozostają w dobrym stanie tak długo, jak to możliwe.

Przykładowym akcesorium jest ostrzałka narciarska może być używana do zmiany kąta krawędzi i promienia powierzchni podstawy. Ostrzenie nart polega na użyciu kamienia diamentowego lub pilnika do metalu. Narty ostrzy się zazwyczaj pod kątem krawędzi bocznych 87 do 90 stopni.

Smarowanie – czyli podstawowa konserwacja nart przez sprzęt serwisowy toko

Pierwszym krokiem do smarowania nart jest dokładne wyczyszczenie ich mokrą szmatką lub ręcznikiem. Gdy będą już czyste, należy usunąć z nich brud i zanieczyszczenia. Można to zrobić delikatnie
skrobiąc ostrzem podstawę, aż będzie gładka i czysta.

Sprzęt do smarowania nart często obejmuje coś, na czym można położyć gorące żelazko po użyciu, np. gumową podkładkę lub inną powierzchnię odporną na ciepło. Płynne smary nakłada się zazwyczaj za pomocą żelazka.

Będziesz potrzebować pazura, aby usunąć nadmiar wosku z nart po rozprowadzeniu smaru. Taki pazur powinien być wykonany z plastiku lub metalu. Warto wyposażyć się też w szczotki do odnawiania struktury ślizgów po odbyciu wycieczki.