Oszczepy lekkoatletyczne – jakie wybrać

Profesjonalne kolce lekkoatletyczne to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które trenują rzuty oszczepem i chcą znacząco poprawić swoje wyniki. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego warto postawić na porządne obuwie i jakie są jego największe zalety.

Wygodne buty dla oszczepników

Oszczep to doskonałe obuwie dla tych sportowców, którzy poszukują w kolcach idealnego dopasowania i porządnego zabezpieczenia dla stóp. Podczas codziennych treningów niestety bardzo często dochodzi do dużych przeciążeń, dlatego też profesjonalne buty pomogą ominąć wiele niebezpiecznych kontuzji. Oszczep to specjalnie zaprojektowane obuwie, które umożliwia bardzo szybkie zatrzymanie się i perfekcyjne zablokowanie stopy.

Wysokiej jakości cholewka

Wybierając nowe buty warto zwrócić szczególną uwagę na cholewkę, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Osoby praworęczne powinny wybrać modele w których to wyższy kołnierz znajduje się na lewym bucie, dzięki czemu zapewniona zostanie odpowiednia stabilizacja stopy. Producenci stosują asymetryczny krój, aby dodatkowo wspierać lewą nogę, która w tym wypadku narażona jest na olbrzymie obciążenie. Niższy kołnierz w lewym bucie zapewnia z kolej zdecydowanie większą mobilność kostki. Godne uwagi są oszczepy, które wykonane są ze skóry syntetycznej idealnie dopasowanej do stopy. W pierwszej kolejności warto postawić na bezszwowe modele.