Longboard jako świetny sposób na spędzanie czasu

W przypadku wielu zdjęć prezentujących modę uliczną można zauważyć, że modele pozują w towarzystwie długich deskorolek. To nic innego jak longboard, który stanowi ciekawą alternatywę dla zwykłej deskorolki. Jazda na longboardzie to całkowicie nowe i inne doświadczenie, które stanowi doskonały pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu. 

Różnice pomiędzy longboardem a zwykłą deskorolką

Podstawowa różnica pomiędzy longboardem a deskorolką widoczna jest już na pierwszy rzut oka. Longboard jest znacznie dłuższy, przez co jazda na nim wymaga całkowicie innego rozłożenia ciężaru ciała i operowania nim. Longboard posiada także o wiele większe koła, które sprawiają, że można jechać na nich dłużej bez konieczności ciągłego odpychania się. Deska ta jest także o wiele bardziej wytrzymała w stosunku do deskorolki, bowiem jest zdecydowanie bardziej masywna. Różni się też sam sposób jazdy. W przypadku lonboardu zabawa nastawiona jest na pokonywanie długich dystansów, bez wykonywania tricków, jak w przypadku jazdy na deskorolce. 

longboard

Najlepsze miejsce do jazdy

Wydaje się, że najlepszym miejscem do jazdy na longboardach są parki, które posiadają zróżnicowaną wysokość terenu, co można wykorzystywać podczas jazdy. Oprócz tego bardzo pomaga betonowe podłoże, dlatego na longboard warto udać się w miejsca, które posiadają ścieżkę dla rowerów czy rolek. W każdym wypadku jednak długie trasy na świeżym powietrzu będą idealnym wyborem na naukę jazdy. W Polsce nie brakuje także osób, które mogą pomóc w pierwszych krokach z longboardem, ponieważ społeczność posiadaczy tego sprzętu jest bardzo liczna.