Jaką torbę podróżną wybrać?

Każdy podróżnik doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie można wybrać się na żaden wyjazd, bez solidnej torby. To właśnie w niej możemy pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Torby podróżne są niezbędnym elementem wyposażenia, jednak wiele osób nie wie do końca, jaki jej model będzie odpowiedni. Obecnie na rynku akcesoriów podróżniczych występuje wiele rodzajów toreb, jednak pojawia się pytania jak wybrać tę najlepszą?

Torba podróżna- na kółkach czy z rączką?

Pierwszym dylematem podczas wyboru torby podróżnej jest to, czy warto wybrać model na kółkach, czy też model z rączką do noszenia. Oczywiście w przypadku torby podróżnej na kółkach, zagwarantowana jest o wiele większa wygoda i komfort, gdyż nie musimy nosić ciężaru ze sobą, a możemy go wygodnie ciągnąć za sobą. Niemniej jednak jeśli wybierzemy model o wątpliwej jakości, to kołka szybko się zużyją, a także niezwykle szybko konieczna będzie ich wymiana. W przypadku modeli do noszenia, ogromnym problemem może być noszenie torby, co może być ogromnym obciążeniem zarówno dla naszego kręgosłupa jak i dla barków. Niemniej jednak torby te wyróżniają się wieloma kształtami, a także większą pojemnością do pakowania, gdyż w ich wnętrzu nie zostały umieszczone prowadnice.

Jaka wielkość torby podróżnej?

Wielkość torby podróżnej jest niezwykle istotnym parametrem, który jednak trzeba dopasować idealnie do swoich potrzeb. W przypadku kiedy nasze wyjazdy są zwykle dalekie i długie, wówczas trzeba wybrać jak największą pojemność. Wówczas będziemy mogli zmieścić w niej wszystkie niezbędne przedmioty. Co więcej, warto również zaopatrzyć się dodatkowo w torbę podręczną, by móc zapakować rzeczy, które są nam najczęściej potrzebne. W przypadku jednak, gdy nasze podróże nie obejmują zbyt dalekich dystansów, wówczas podręczne modele będą odpowiednie, szczególnie, kiedy nie chcemy dokupywać dodatkowego bagażu, co jest koniecznością w przypadku niektórych linii lotniczych. Zwykle torby podręczne o pojemności do 10 litrów są dobrym rozwiązaniem na krótkie wycieczki.