Jak korzystać z pasków do martwego ciągu?

Martwy ciąg to ćwiczenie, które stymuluje niemal wszystkie partie mięśni i skutecznie zwiększa siłę. Podnoszenie sztangi jest doskonałe do ćwiczenia dużych partii mięśniowych takich jak mięśnie nóg, plecy, barki oraz klatka piersiowa, jednak ręce i przedramiona mogą być za słabe do podnoszenia maksymalnych ciężarów. Wtedy przydają się paski treningowe.

Jak działają paski treningowe?

Sztanga z ziemi przy martwym ciągu podnoszona jest przede wszystkim za pomocą nóg, a następnie pleców. Ręce powinny być zablokowane w dole, aby nie nadwyrężać bicepsów, ponieważ w tym ćwiczeniu służą jedynie do trzymania sztangi, a nie do jej podnoszenia. W przypadku dużych ciężarów ręce i przedramiona często odmawiają jednak posłuszeństwa i nie są w stanie utrzymać wagi, z którą poradzi sobie reszta ciała. W takim wypadku nieocenione okazują się paski do martwego ciągu, które pomagają utrzymać duży ciężar w dłoniach.

Jak wykonać martwy ciąg w paskach?

Dzięki paskom treningowym można dokładać na sztangę kolejne kilogramy, aby w pełni wykorzystać potencjał ćwiczenia. Pasek należy zawiązać w taki sposób, aby końcówka szła bezpośrednio wzdłuż kciuka. Należy zacząć od ręki niedominującej i zadbać o kolejność wiązania ręka, sztanga, pasek. Pasek na sztandze wiąże się w kierunku drugiej ręki. Potem należy już tylko dokręcić chwyt, aby zapewnić moce trzymanie. W końcu cały proces trzeba powtórzyć z ręką dominującą.