Gdzie stosuje się maski z filtrem?

Maski HEPA są powszechnie wykorzystywane w wielu dziedzinach. Ze względu na panującą pandemię COVID coraz częściej wykorzystywane są jako obowiązkowa zasłona nosa i ust. W wielu krajach odpowiednie przepisy nakazują stosowanie takich produktów jak maseczki z filtrem HEPA, które dają znacznie większy poziom ochrony.

Czym są maski HEPA?

maseczki hepa

Maseczki HEPA charakteryzują się dobrymi parametrami, jak chodzi o zatrzymywanie szkodliwych substancji. Maseczki z filtrem HEPA wyposażone są zazwyczaj w filtr węglowy, składający się z kilku warstw, co zwiększa skuteczność noszenia maski. Maska HEPA wymaga okresowej wymiany filtrów, aby ich skuteczność była zawsze jak największa. Podstawą jest odpowiednie dobranie wielkości i rodzaju maski do osoby, która będzie ja nosiła. Filtry dobiera się do konkretnej maski, mogą się bowiem różnić wielkością czy kształtem.

Jak dobrać odpowiednią maskę?

Odpowiednia maska z filtrem HEPA to przede wszystkim taka, która jest właściwie dobrana pod względem wielkości. Tylko wtedy bowiem właściwie przylega do twarzy zapewniając odpowiednią ochronę i filtrowanie. Mogą one mieć różnorodne kształty i sposoby mocowania aby zapewnić jak największą wygodę ich noszenia. Obecnie bez problemu można kupić maseczki w różnych rozmiarach, przeznaczone zarówno dla dorosłych jak też dla dzieci.