Filtry do masek: dlaczego ważne jest, aby wybrać właściwe?

‍Czy wiesz, że narażenie na wysoki poziom smogu przez dłuższy czas może być szkodliwe? Smog jest mieszaniną różnych zanieczyszczeń, które mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Zanieczyszczenia takie jak dwutlenek azotu, dwutlenek siarki i tlenek węgla uwalniane są z fabryk i elektrowni. Gazy te reagują ze światłem słonecznym i stają się jeszcze bardziej niebezpieczne – zwłaszcza, gdy są połączone z cząsteczkami pyłu pochodzącymi z emisji samochodowych i placów budowy. Te mikroskopijne cząsteczki (zwane PM2.5) mogą powodować ataki astmy, raka płuc, choroby układu krążenia i wiele innych. Na szczęście istnieje wiele filtrów do masek, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo! Niezależnie więc od tego, czy jesteś entuzjastą spędzania czasu na świeżym powietrzu, czy po prostu mieszkasz na obszarze o wysokim poziomie smogu lub zanieczyszczeń, w tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o filtrach do masek!

Czym są filtry do masek?

Filtry do masek to filtry powietrza przeznaczone do ochrony przed zanieczyszczeniami powietrza. Filtr zatrzymuje cząsteczki zanieczyszczeń, uniemożliwiając im dotarcie do Twoich płuc. W zależności od maski można znaleźć filtry do różnych rodzajów zanieczyszczeń i różnych poziomów zanieczyszczeń. Maska z dobrym filtrem ochroni Cię przed szkodliwymi cząsteczkami, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Połączenie maski i filtra jest przydatne, gdy jesteś w mieście o wysokim poziomie zanieczyszczeń, gdy wykonujesz forsowny wysiłek fizyczny lub gdy jesteś w zanieczyszczonym środowisku i musisz oddychać przez usta.

Jakie są najlepsze filtry do masek?

Najlepsze filtry do masek ochronią Cię przed wysokim poziomem zanieczyszczeń. Możesz rozważyć zakup filtra o wyższym poziomie ochrony, takiego jak N99 lub N100. Filtr N99 chroni przed zanieczyszczeniami wewnątrz pomieszczeń, a także niektórymi zanieczyszczeniami zewnętrznymi. Filtr N100 chroni przed wyższym poziomem zanieczyszczeń zewnętrznych, w tym pyłków, sadzy i tlenku węgla. Najlepsze filtry do masek to filtry z węglem aktywnym, filtry N99 i N100, filtry HEPA i inne (dostępne m.in. na https://dragonmask.pl/filtry).