Dlaczego warto postawić na rower rehabilitacyjny?

Rowery rehabilitacyjne w dzisiejszych czasach kojarzą się głównie z tradycyjnymi rowerami stacjonarnymi, które można spotkać w każdej profesjonalnej siłowni. Producenci oferują wysokiej jakości rowery, które można wykorzystać nie tylko do rehabilitacji niedowładu kończyn górnych, ale również do rehabilitacji niedowładu kończyn dolnych.

Dlaczego warto postawić na rower rehabilitacyjny?

Profesjonalny rower rehabilitacyjny może okazać się wspaniałą alternatywą dla tradycyjnej rekonwalescencji, która z wiadomych przyczyn jest bardzo nudna i monotonna. Dzięki rowerom można znacząco skrócić drogę powrotu do pełnego zdrowia. W pierwszej kolejności warto postawić na profesjonalny rower rehabilitacyjny, który wykorzystuje opór magnetyczny podczas ćwiczeń. To właśnie modele tego typu generują niewielki hałas podczas treningów i co najważniejsze są mało awaryjne. Rower rehabilitacyjny może być wykorzystany nie tylko do leczenia lekkich urazów kończyn, ale również do ogólnej poprawy kondycji.

Trenażer rowerowy

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także trenażery rowerowe, które można wykorzystać przy rehabilitacji. Sprzęt tego typu to nic innego, jak składana rama z rolką do której można przymocować rower. Największym plusem takiego rozwiązania jest oczywiście zajmowana pozycja. Osoby, które nie lubią mocno wyprostowanej pozycji powinny jak najszybciej postawić na profesjonalny trenażer rowerowy. Sprzęt ten pozwoli bardzo szybko powrócić do pełnej sprawności fizycznej nawet po bardzo ciężkim urazie.