Bieżnia treningowa: jak o nią zadbać?

Moda na prowadzenie zdrowego stylu życia trwa w najlepsze, nic więc dziwnego, że w naszych domach pojawia się coraz więcej przyrządów do ćwiczeń. W gronie tych, po które sięgamy najchętniej, miejsce bardzo ważne zajmuje bieżnia treningowa. Jak o nią zadbać?

Bieżnia: dlaczego warto na nią postawić?


Powodów, dla których warto zainwestować w bieżnię do ćwiczeń, jest sporo. To proste urządzenie pozwala nam cieszyć się intensywnymi marszami oraz biegami o każdej porze dnia, bez względu na pogodę. Na tych, którzy cenią sobie regularne treningi, jest to sprawa bardzo ważna. By sprzęt taki mógł nam służyć przez wiele lat, ważną kwestią staje się serwis bieżni treningowej. O czym należy pamiętać?

Bieżnia pod troskliwą opieką: o czym warto pamiętać?


By utrzymać taki sprzęt w dobrym stanie, warto w porę zainwestować w odpowiedni smar do bieżni. Jak często można korzystać z takiego dodatku? Sporo zależy od tego, jak intensywnie trenujemy. Sprzęt, który intensywnie pracuje przez minimum 5 godzin tygodniowo, warto konserwować co 2-3 miesiące, natomiast w chwili, gdy treningi zajmują nam mniej niż 3 godziny tygodniowo, ze serwis bieżni treningowej można ograniczyć do oczyszczenia oraz nasmarowania raz na pół roku.

Regularne korzystanie ze smaru do bieżni oraz dbanie o czystość tego urządzenia sprawi, iż będzie nam ono służyło przez wiele lat. Dzięki temu sporo zaoszczędzimy na siłowni, dłużej będziemy mogli się też cieszyć większą elastycznością podczas układania swoich planów treningowych.