Bidony rowerowe dostosowane do indywidualnych potrzeb

Podczas uprawiania każdej formy aktywności ruchowej warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. W przypadku jazdy na rowerze należy zatem zaopatrzyć się w odpowiedni pojemnik na napoje. W związku z tym, wielu rowerzystów zadaje zatem często pytanie dotyczące tego: jak wybrać bidon rowerowy?

Jak wybrać bidony rowerowe dostosowane do indywidualnych potrzeb?

Wybór odpowiedniego wyposażenia roweru zależy przede wszystkim od rodzaju stosowanej aktywności. Inne bowiem będą potrzeby osoby, która jedynie okazjonalnie używa roweru, a inne kolarza, który codziennie pokonuje wiele kilometrów. W związku z tym, podczas wyboru oraz zakupu konkretnego produktu należy zawsze brać pod uwagę indywidualne oczekiwania i potrzeby. Od tego bowiem zależy między innymi pożądana pojemność bidonu, rodzaj jego ustnika czy materiał, który został użyty. Bidony mogą być bowiem wykonane między innymi z tworzywa sztucznego lub aluminium: https://sprint-rowery.pl/bidony-rowerowe

Bidon z tworzywa sztucznego

Bidony wykonane z tworzywa sztucznego są lekkie i polecane dla osób, dla których liczy się przede wszystkim ciężar wyposażenia roweru. Tego typu bidony są zatem wybierane podczas jazdy turystycznej, jak również podczas zjazdów górskich czy zawodów kolarskich. Podczas wyboru tego typu produktów zawsze należy zwracać szczególną uwagę na ich skład. Nie mogą one bowiem zawierać szkodliwych związków chemicznych, takich jak na przykład: ftalany czy BPA. 

Bidon z aluminium 

Bidony wykonane z aluminium są dość ciężkie, jednak cechują się dobrymi właściwościami izolacyjnymi. W tego typu pojemnikach napój przez długi czas zachowuje swoją wyjściową temperaturę. Dotyczy to zarówno temperatur niskich, jak i wysokich. Dobrej jakości modele posiadają podwójne ściany, dzięki którym ich właściwości izolacyjne są jeszcze lepsze. W przypadku produktów wykonanych z aluminium należy zwracać szczególną uwagę na obecność warstwy ochronnej, która skutecznie izoluje umieszczone w nich produkty. Aluminium ma bowiem właściwości szkodliwe i zdolność do przenikania w głąb pokarmów. Należy również pamiętać o tym, że bidony wykonane z aluminium są droższe niż produkty tworzone z plastiku.       

Pojemność bidonu

Pojemność oferowanych w sprzedaży bidonów waha się w przedziale od 400 do 1000 ml. Wielkość bidonu powinna być zawsze wybierana w zależności od rodzaju aktywności. Na krótkie przejażdżki rowerowe lub mało intensywne treningi warto wybierać niewielkie i dość lekkie pojemniki na napoje. W przypadku wielogodzinnych tras z pewnością niezbędne będą duże bidony, które umożliwią dostarczenie organizmowi znacznej ilości wody lub innego wartościowego napoju.         

Brak wpływu na smak napoju

W przypadku wyboru i zakupu bidonów rowerowych warto wybierać produkty, które nie przejmują smaku i zapachu przechowywanych w nich produktów. Naczynia powinny być również łatwe w czyszczeniu i mieć możliwość mycia w zmywarce. Dobrej jakości produkty posiadają dodatkową warstwę antybakteryjną z jonami srebra, która znacznie spowalnia rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów. Dzięki takiemu rozwiązaniu napoje pozostają świeże i zdatne do spożycia przez długi czas.