Białko na masę – jak w zdrowy sposób rozbudować tkankę mięśniową?

Regularnie trenujący i uprawiający sport ludzie dobrze wiedzą, jak ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości białka. Kiedy jesteśmy na masie i chcemy rozbudować swoją tkankę mięśniową sprawa ta jest podwójnie ważna, o czym już niestety często zapominamy. Wtedy z pomocą przychodzi białko na masę. Dzięki niemu w prosty i nie wymagający sposób możemy zadbać o odpowiednią podaż aminokwasów i w skuteczny sposób rozbudować swoją tkankę mięśniową. Jak to zrobić? Do czego dodawać białko na masę? Oto kilka praktycznych faktów, wskazówek i porad. 

Do czego dodawać białko na masę?

białko na masę

Aby skutecznie zwiększyć podaż zdrowego białka i niezbędnych aminokwasów w organizmie można w prosty sposób wykorzystać odżywki białkowe i białko na masę. Wystarczy dodać odpowiednią ilość białka w proszku do ciasta na naleśniki czy gofry bądź też do owsianki aby uzyskać smaczny i wysokoproteinowy posiłek. Jeśli smak białka będzie nam przeszkadzał warto dodać do posiłku słodkie owoce, a nawet dołożyć do ciasta odrobine cukru czy ekstraktu z wanilii lub czekolady. 

Jak białko wpływa na samopoczucie?

Białko na masę pozwala na skuteczne odchudzanie i rozbudowywanie tkanki mięśniowej, dzięki czemu w ładny sposób formuje męską i kobiecą sylwetkę dodając im pożądanych obecnie krągłych kształtów. Dzięki temu że białko wpływa pozytywnie na sylwetkę, poprawia również nasze samopoczucie dodając pewności siebie i podwyższając samoocenę – w końcu w zdrowym ciele zdrowy duch.