Trekking – ciekawa aktywność na świeżym powietrzu

Od pewnego czasu kije trekkingowe cieszą się ogromną popularnością. Dziś coraz częściej można spotkać mnóstwo osób przemierzających długie górskie czy leśne trasy z kijkami w rekach. I nic w tym dziwnego, gdyż ta aktywność fizyczna na świeżym powietrzu nie tylko sprawia mnóstwo frajdy i radości, lecz także bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Klasyczny trekking – sport dla każdego

Dziś chodzenie z kijkami jest niezwykle popularne. Na uprawianie tego sportu decydują się osoby w zróżnicowanym wieku, zarówno młode jak i starsze. Wśród wielu aktywnych osób nie brakuje zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Czym zatem charakteryzuje się trekking klasyczny?

Nazwa trekking pochodzi prawdopodobnie od słowa trekken, które to oznacza wytrwałość i wytrzymałość. W ścisłym znaczeniu sport ten oznacza długie piesze wędrówki na trudnym terenie. Polega on na pokonywaniu pieszo dużych odległości, zazwyczaj ze znacznym obciążeniem, a więc z dużym plecakiem na plecach.

Podczas uprawiania tej niezwykle ciekawej aktywności fizycznej niezbędne jest posiadanie wysokiej jakości, odpowiednio dobranych kijków turystycznych.

Jakie wybrać kijki trekkingowe?

Obecnie wybór kijków w poszczególnych sklepach sportowych jest niezwykle bogaty. Decydując się na zakup warto zawsze wybrać takie, które to posłużą nam niezawodnie przez szereg długich lat.

Idealnym wyborem z pewnością okażą się kijki teleskopowe z regulowaną długością, które to można bez problemu dopasować tak, aby czuć się podczas długiego marszu maksymalnie komfortowo.

Niezwykle ważny jest także materiał, z którego to zostały wykonane rączki. Otóż spocone dłonie nigdy nie powinny się z nich wyślizgiwać.

Kijki turystyczne są doskonałym wyborem dla tych osób, które to uwielbiają przemierzać długie szlaki górskie. Ich szeroka oferta sprawia, że każdy turysta może wybrać kijki idealne dla swoich potrzeb oraz indywidualnych upodobań.