Siodełka żelowe różnych rodzajów

Siodełko przy rowerze to niezwykle ważne akcesorium, które ma znaczący wpływ na jakość i komfort jazdy. Powinno być ono dobrane nie tylko adekwatnie do typu roweru, ale również ludzkiej anatomii. Dla niektórych pasjonatów jazdy na rowerze bardzo duże znaczenie ma także miękkość siodełka. W tym wypadku dostępne są dwie najbardziej popularne opcje – siodełka żelowe oraz piankowe.

Świetna amortyzacja w siodełkach żelowych

Siodełka żelowe to sztywna konstrukcja oraz specjalne żelowe wypełnienie, które jest bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Zastosowany w niech specjalny żel odznacza się świetną amortyzacją, nie odkształca się, nie kruszy i nie przemieszcza. Taki rodzaj siodełek skutecznie zapobiega bólom pośladków oraz nieprzyjemnym i bolesnym otarciom. Nic więc dziwnego, że cenią je przede wszystkim osoby, którym szczególnie zależy na miękkości podczas jazdy.

siodełka żelowe

Różne rodzaje siodełek żelowych

Wśród siodełek wyróżnia się bardzo wiele typów. Przede wszystkim uzależnione są one od typu roweru. Możemy więc wyróżnić trekkingowe, miejskie czy MTB. Innym rozróżnieniem jest budowa anatomiczna. Z tego względu wyróżnia się siodełka przeznaczone dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Mają one nie tylko inna budowę, ale również wysokość i szerokość. Damskie siodełka są między innymi szersze, co jest uwarunkowane budową kobiecej miednicy. Niezwykle ważne jest więc, aby wybrać rodzaj, który najlepiej będzie wpisywał się w osobiste potrzeby i preferencje.

Siodełka w różnych kolorach

Dla niektórych pasjonatów jazdy rowerowej istotne znaczenie ma także kolor siodełka, również w żelowych można wybierać spośród bardzo ciekawej kolorystyki. Nie mniejsze znaczenie ma to także dla dzieci. Dzięki temu każdy rower nabierze niepowtarzalnego charakteru. Oprócz klasycznych i stonowanych kolorów siodełka dostępne są również w intensywnych i wyrazistych barwach.