Pas trójbojowy, czyli wsparcie dla sztangisty

Podnoszenie sztangi może szkodliwie wpłynąć na organizm człowieka, jeżeli ten nie zadba o odpowiednie zabezpieczenie. Mowa tutaj chociażby o prawidłowej postawie, czy też o dobrze dobranym ciężarze. Osoby, które mają zamiar zostać zawodowymi sztangistami, powinny pomyśleć o pewnym elemencie. Będzie potrzebny im pas trójbojowy. Dlaczego jego obecność jest tak ważna?

Ochrona dla kręgosłupa

Może trudno to sobie wyobrazić na początku, ale to właśnie pas trójbojowy sprawi, że sztangista jest w stanie podnieść tak duże ciężary. Tak, potrzebna jest tu duża siła, ale także owy pas, który jest zabezpieczeniem dla kręgosłupa podczas podnoszenia takich ciężarów. Prawidłowo dobrany pas sprawia, że kręgosłup podtrzymywany jest w prawidłowy sposób, a do tego chroniony jest on przed różnego rodzaju zerwaniami. Decydując się na zakup pasa, należy uwzględnić wiele czynników – m.in. to z jakimi ciężarami na co dzień sztangista będzie miał do czynienia.

pas trójbojowy

Solidny pas do trójboju

Specjaliści polecają skórzany pas trójbojowyktóry jest znacznie solidniejszy i mocniejszy. Jego żywotność jest znacznie dłuższa. Zaleca się jego noszenie nie tylko zawodowym sportowcom, ale także osobom, które już mają problemy z kręgosłupem i nie chcą ich pogłębić. Dzięki temu, że będzie on wzmocnieniem dla dolnej części pleców, obciążenie znacznie zmniejszy się. Można nawet powiedzieć, że owy pas będzie działał jak silny gorset dla „ciężarowca”. Lepiej dla pleców, jeżeli ktoś stale będzie nosił taki pas podczas podnoszenia ciężarów.