Na które elementy zwrócić uwagę przy wyborze kasku narciarskiego poc?

Nowy kask narciarski poc to inwestycja na lata, dlatego też tym bardziej warto zadbać o to, aby był on wykonany z wysokiej jakości materiałów. Na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też przy zakupach należy zwrócić uwagę na wiele kluczowych elementów.

Porządna wentylacja

Oryginalne kaski narciarskie poc z założenia są bardzo dobrze wentylowane. Wynika to oczywiście z tego, że w kaskach narciarskich na stoku spędza się nawet kilka godzin. Na półkach sklepowych znaleźć można kaski z wentylacją otwartą, jak i również kaski, które posiadają możliwość regulacji wentylacji. Warunki na stoku mogą gwałtownie się zmienić, dlatego też kask narciarski poc z funkcją regulacji jest najlepszym wyborem.

kask poc

Wygodny pasek pod brodą

Wybierając poc kaski narciarskie warto zwrócić uwagę na pasek, który znajduje się pod brodą. Najlepszym wyborem są modele, które można wyregulować, dzięki czemu pasek nie będzie przeszkadzał w oddychaniu. Bardzo wiele nowoczesnych kasków posiada specjalny ochraniacz na zapięcie, dzięki któremu można uniknąć podrażnień skóry. Poc kaski narciarskie koniecznie muszą posiadać porządną wyściółkę. Najlepszym wyborem są kaski w których można szybko wyjąć wewnętrzną wyściółkę i wyprać. Dla wielu osób ciekawą propozycją mogą okazać się kaski narciarskie poc z zabudowanymi uszami. Pamiętać należy jednak o tym, że kaski tego typu są znacznie cięższe i gorzej w nich się słyszy. Osoby, które nie lubią gogli mogą postawić na kaski z przyłbicą, które są wygodne w noszeniu.