Jak wybrać uchwyt do wyciągu atlasu?

Coraz więcej osób posiada domową siłownię. Sprzęt można skompletować w całkiem korzystnej cenie np. kupując go z drugiej ręki. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie oszczędzać na jakości. Dotyczy to w szczególności elementów intensywnie użytkowanych, które po pewnym czasie ulegają wyeksploatowaniu. Mowa tutaj o m.in. uchwytach do wyciągu atlasu. Warto dokładnie przemyśleć zakup, gdyż bezpośrednio przekłada się on na poziom bezpieczeństwa i wygody.

Rodzaj uchwytu

Do wyciągu atlasu uchwyt musi być przede wszystkim dopasowany do preferowanej formy aktywności. Na rynku można znaleźć ogromny wybór produktów. Drążki proste będą odpowiednie do klasycznych ćwiczeń na klatkę piersiową. Modele łamane świetnie sprawdzają się podczas treningu na tricepsy oraz bicepsy. Podobnie jest w przypadku kratownic.

Drążki krótkie są rekomendowane tym, którzy stawiają na ogólne wzmocnienie ciała. Oddziałują one na różne partie mięśni. Osoby oczekujące najwyższego poziomu efektywności ćwiczeń powinny wziąć pod uwagę sznury.

Wytrzymałość uchwytu

Przed zakupem uchwytu do wyciągu atlasu należy sprawdzić jego maksymalny udźwig. Istotne jest to, aby był on wytrzymały i odporny na obciążenia. Musi on gwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest również to, czy posiada on specjalne zabezpieczenie chroniące przed wyślizgnięciem się powierzchni z dłoni, czy też obtarciami. Dotyczy to przede wszystkim modeli zaczepowych.