Jak dbać o czystość wody w basenie?

Mając basen dmuchany na działce, przede wszystkim musimy dbać o czystość wody. Kąpiel w basenie, w którym jest zielona woda nie jest żadną przyjemnością. Co zrobić, by woda w basenie była czysta, a kąpiel była frajdą? 

Baseny ogrodowe dmuchane są o tyle wygodne, że ich rozmiary nie są na tyle imponujące, by zmiana wody była dużym wyzwaniem. Mając basen ustawiony w słonecznym miejscu, już po kilku godzinach będziemy mieli przyjemnie ciepłą wodę. Jak zadbać jednak o wodę, gdy nie chcemy jej ciągle wymieniać? 

baseny dmuchane
Basen dmuchany ogrodowy

Zanieczyszczenia w basenie

Do basenu ogrodowego dmuchanego wchodzimy i wychodzimy. Za każdym razem na stopach wnosimy piasek, liście, czy trawę. Czyszczenie basenu z tego typu zanieczyszczeń to syzyfowa praca. Najłatwiejszym wyjściem jest kupno specjalnej miski do stóp, w której będziemy przemywali nogi przed każdym wejściem do basenu. Jest to najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. 

Niezbędna będzie też siatka na długim kiju, która będziemy sprzątali zanieczyszczenia, które spadną z okolicznych drzew. 

Ozonowanie lub chlorowanie

Jest to sposób na czystą wodę, gdy nie jesteśmy zwolennikami częstej zmiany wody w basenie dmuchanym. Do chlorowania oraz ozonowania są specjalne środki, najczęściej w tabletkach, które przywrócą naszemu basenowi nieskazitelną czystość. 

Grunt to dobra pompa

Pompa filtracyjna jest bardzo skutecznym sposobem czyszczenia dmuchanych basenów ogrodowych. Dzięki niej dbanie o basen nie jest uciążliwe. W przypadku, gdyby pompa filtracyjna okazała się za mało skuteczna można pokusić się o pompę piaskową. Dzięki pompie piaskowej trzeba dbać tylko o odpowiednie pH wody i chlorowanie, a baseny dmuchane będą lśniły czystością.