Działanie kreatyny

Kreatyna jest powszechnie stosowanym środkiem pomocniczym przez ogromną ilość osób ćwiczących na siłowniach i w innych miejscach umożliwiających przeprowadzanie intensywnego treningu siłowego i wytrzymałościowego. I choć tak wiele osób używa tego środka, to jednak bardzo niewielka grupa z nich wie, jak on dokładnie działa.

Czym jest kreatyna?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że kreatyna to całkowicie naturalny środek, który powszechnie występuje zarówno w organizmie człowieka, jak i jest dostarczany w spożywanych pokarmach. Nie ma tu więc mowy o mówieniu o niej, jako o środku dopingującym, który jest niebezpieczny lub wręcz zabroniony.

Kreatyna to substancja, która powszechnie znajduje się w mięśniach. Dostarczana może być do organizmu poprzez spożywanie ryb, mięsa drobiowe, wołowego i wieprzowego.

Jakie jest jej działanie na organizm?

Jakie jest jednak dokładnie działanie tej substancji na człowieka i jego mięśnie? Co powoduje, że poprzez stosowanie kreatyny znacznie wzrasta poziom energii, co powoduje, że treningi mogą być o wiele dłuższe, a także znacznie bardziej intensywne niż przed rozpoczęciem jej przyjmowania?

Głównym czynnikiem, który tutaj odgrywa ogromną rolę, jest wytwarzana przez kreatynę substancja o nazwie fosfokreatyna. Jej głównym zadaniem jest transportowanie energii prosto do mięśni. Im zatem jest jej więcej, tym tej energii w mięśniach będzie również więcej, co oczywiście przekłada się na lepsze i dłuższe treningi.

Jak zatem widać, przyjmowanie kreatyny jest doskonałym sposobem na to, aby prowadzić lepszej jakości treningi.

Oferta sprzedażowa kreatyny dostępna tutaj.