Co warto wiedzieć na temat BCAA?

Rynek produktów na odchudzanie, spalanie tłuszczu i zwiększony rozrost mięśni jest tak złożony, że trudno czasami odróżnić dobre składniki diety od tych szkodliwych. BCAA jest tego doskonałym przykładem, gdyż aminokwas ten – wbrew obiegowym opiniom – jest naprawdę skuteczny.

BCAA – jak działa w praktyce?

Osoby zastanawiające się, czy BCAA działa naprawdę, często nie wiedzą o kilku podstawowych kwestiach:

  1. Substancja ta została dokładnie zbadania pod kątem efektywności, ale i bezpieczeństwa stosowania. Według tych badań, BCAA wpływa na spadek rozpadu mięśni i jednocześnie zwiększa siłę chwytu.
  2. BCAA wpływa też na redukcję zmęczenia. Dzięki temu osoba je stosująca ma więcej energii na ćwiczenia.
  3. Aminokwas ten faktycznie wpływa na rozbudowę struktury mięśni. Jego stosowanie przedkłada się na zwiększenie masy ciała bez udziału tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia

Oczywiście kwestia tego, czy BCAA działa, zależy przede wszystkim od codziennej aktywności fizycznej. To dzięki niej proces przyrostu mięśni jest w pełni efektywny. Samo stosowanie suplementu przynosi relatywnie niewielkie efekty, jeśli nie jest związane z bardziej aktywnym trybem życia, zwłaszcza w kontekście uprawiania ćwiczeń siłowych.

Podsumowanie

BCAA działa naprawdę. Niemniej jego skuteczność zależy w ogromnej mierze od osoby, która stosuje ten suplement. Rozbudowa mięśni to proces skomplikowany i jego przebieg musi być determinowany głównie przez naturalne zjawiska.