Bezpieczeństwo w kasach rowerowych

Na zewnątrz zaczyna robić się coraz cieplej, dużo ludzi decyduje się z tej okazji na rozpoczęcie uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Dla jednych są to zwykłe spacery, dla drugich bieganie, ale znacząca ilość decyduje się na klasyczny rower.

Dlaczego warto wybrać jazdę na rowerze

Jazda na rowerze jest o tyle dobrym wyborem, że nie obciąża nas zbytnio fizycznie, dlatego jest odpowiedni dla osób w szerokim przedziale wiekowym oraz w różnej kondycji. Jednak należy pamiętać, że uprawianie każdego sportu wiąże się z ryzykiem kontuzji lub wypadku, dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się w kaski na rower. Upadek w trakcie jazdy, nawet przy niewielkiej prędkości może być tragiczny w skutkach. Warto też zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny, wybierając rower zamiast auta, skutecznie zmniejszamy ślad węglowy. Takie rozwiązanie jest propagowane zwłaszcza w miastach które mają problem ze smogiem.

kask rowerowy

Bezpieczeństwo na rowerze

Ze względu na ilość rowerzystów w takich miastach, kaski rowerowe w Krakowie są jeszcze bardziej wymagane, ryzyko zderzenia się z inną osoba jest zwyczajnie dużo wyższe. Momentami może to być uciążliwe, zwłaszcza w ciepłe dni kiedy słońce mocno grzeje, jednak w przypadku wypadku, konsekwencje mogą być dużo poważniejsze niż zniszczona fryzura. Niektórzy producenci wyszli na przeciw wymaganiom klientów i zdecydowali się na produkcje kasków do rowerów które mają specjalne perforacje pozwalająca na lepszą cyrkulacje powietrza. Oferta jest bardzo bogata i umożliwia wybór kasku rowerowego w praktycznie każdym kształcie, kolorze czy o określonym fasonie.