Bagażnik rowerowy Thule

Bagażniki rowerowe umożliwiają przewóz rowerów samochodem osobowym. Jednym z producentów oferujących bagażniki rowerowe – dostępne także w Krakowie – jest szwedzka marka Thule. Bagażniki rowerowe firmy Thule mogą być montowane na dachu, haku, zaczepie holowniczym lub bagażniku.

Bagażnik rowerowy na dach Thule jest dedykowany dla aut posiadających relingi dachowe. W porównaniu do pozostałych rodzajów bagażników rowerowych ma on większe ograniczenia obciążeniowe – jest dedykowany dla lżejszych rowerów, tj. do 20 kg. Bagażnik rowerowy Thule na hak holowniczy jest prosty w montażu i w obsłudze, a także można na niego załadować cięższe rowery.

Nie wymaga zastosowania bagażnika bazowego oraz umożliwia załadunek do 4 rowerów. Bagażnik rowerowy Thule na klapę bagażnika pozwala na przewożenie rowerów przy tylnej części aut, które nie posiadają haka holowniczego.

Bagażniki rowerowe Thule charakteryzują się kilkoma sposobami mocowania rowerów – można wybrać bagażniki chwytające za widelec, ramę lub koło roweru. Dla większości modeli bagażników rowerowych Thule producent dołącza zestaw narzędzi ułatwiających montaż.

Modele montowane z tyłu samochodu nie utrudniają dostępu do bagażnika. Poprawna instalacja bagażnika rowerowego pozwala zminimalizować ryzyko porysowania roweru podczas transportu. Bagażniki rowerowe Thule są godną rozważenia opcją dla osób zainteresowanych przemieszczeniem rowerów w odległe miejsca. Spośród bagażników rowerowych oferowanych w Krakowie i okolicach bagażniki rowerowe Thule stanowią ciekawą alternatywę.